Jakmile vznikne bytové družstvo nebo společenství vlastníků, zavládne mezi obyvateli domu obvykle euforie. Jenže pak přichází rychlé vystřízlivění. Kdo se bude starat o dům? Kdo o úklid společných prostor? Co když dojde k havárii? A kde na to vše vzít čas, energii a nervy? Proto je lepší povolat profesionály, kteří se o vše ihned postarají.

Neustále vznikají nová a nová družstva či společenství, ale vznikají i sídla nových firem. A nebo se ty už stávající mění, stěhují, rozhodují se jinak. Ale všichni bez rozdílu potřebují někoho, na koho se mohou spolehnout a vědí, že se jim postará o nemovitost i vnitřní prostory. To je víc než práce na plný úvazek a je na ni zapotřebí více lidí, kteří rozumí mnoha oborům lidské činnosti. Málokdo to proto dělá sám. Většina těchto subjektů si raději najme správcovské firmy jako je Facility Special Services®, které vše zařídí a zajistí – od oprav přes úklid chodeb až po bleskurychlé řešení havárií či problémů obyvatel domu. Zkrátka profesionální údržba budov je pro ně hračkou.

Raz dva hotovo

I když by se na první pohled mohlo zdát, že žádná správcovská firma není třeba, není tomu tak. Obyvatelé se sice mohou střídat v úklidu, mohou si jmenovat domovníka a nechat na vedení družstva či společenství, aby se o vše staralo, ale většinou to končí katastrofou – a hádky a nedorozumění mezi sousedy jsou pak tím nejmenším. Najmutí firmy přitom rozpočet domu nijak zvlášť nezatíží a vyplatí se po všech stránkách. Vždyť údržba povrchů Praha a okolí je čím dál oblíbenější oblastí podnikání a firmy, které se na to specializují, jsou ve svém oboru špičkou. A každý brzy pozná, že jejich služby jsou neocenitelné.

Poradí a pomohou

Prací takové firmy přitom není jen ta technická a manuální práce a komunikace s dalším subjekty. Majitelům a nájemníkům domu mohou být ještě mnohem užitečnější. Často například vedou poradenství údržby povrchů či v jiných oblastech – a z vlastní zkušenosti dokážou navrhnout či zajistit ten nejlepší postup i přístup.