Většině lidí už se to někdy stalo – jdete po zasněžené ulici, a když vkročíte do domu, najednou vám podklouznou obě nohy. Podlahy se v zimním období stávají velmi nebezpečnými. A pokud jsou mokré nebo máte na botách sníh, snadno můžete přijít k těžkému úrazu. Ale existuje snadné a bezpečné řešení.

Ať už bydlíte v bytě, domě nebo vlastníte a pronajímáte bytový dům, vždy by pro vás na prvním místě měla být bezpečnost těch, co se v něm pohybují. A tak je vhodné hned na začátku pořídit protiskluzové podlahy, případně dlažbu, která nebude klouzat. Takovou míváme třeba v koupelnách a výborně nám slouží. Jenže je možné, že jinde v domě a na chodbách ji nemáte nebo mít nechcete. V zimě by ale pomohla. Co si počít? Nemusíte hned objednávat novou podlahu, můžete si zkrátka objednat jen impregnace podlah s protiskluzem. To totiž nejen zabrání podklouznutí, ale zároveň to v zimním období podlahy i ochrání.

Úpravy podlah

Každá podlaha se dá upravit, aniž byste ji hned museli měnit za novou. A nejde jen o barvu nebo vzhled. Vhodné je pomýšlet na protiskluzové úpravy podlah. To oceníte hlavně přes zimu, ale třeba i na podzim, kdy jsou hodně plískanice a podlahy na chodbách jsou neustále mokré. A nemluvě o tom, pokud máte malé děti – ty upadnou, ani nevíte jak. Ale díky protiskluzovým úpravám můžete zajistit jejich větší bezpečnost a budete mít hned nejen klidnější spánek, ale i svědomí.

Ochrana materiálů

Firmou, která se těmito postupy zabývá a „umí v tom chodit“, je třeba Facility Special Services®. Její pracovníci přijedou, obhlédnou terén, vše zkalkulují a navrhnou vám potřebný čas i cenu. Pak už je vše jen na domluvě. Ale vězte, že tahle investice se vyplatí. A možná ji sami jednou na vlastní kůži doceníte, až přijdete domů s nánosy sněhu na botách a najednou vám to nebude klouzat, jako byste stáli na zamrzlém rybníce.