Klient: autoservis Prahy

Dlažba: povrchová úprava podlah, cest, vozovek sloužící k vyrovnání a zpevnění povrchu, odstranění prašnosti, snížení jízdních odporů, k zkrášlení interiérů i exteriérů, apod.

Čištění kamenné dlažby

Tradičním materiálem na zahradní cesty, chodníky a zpevněné plochy je přírodní kámen.

Používá se především žula, vápenec, pískovec, případně čedič.

Nejvhodnější je druh kamene, který se vyskytuje v okolí – dlažba tak harmonicky ladí s přírodou a snižují se náklady na dopravu materiálu.

Lomový kámen lze upravovat štípáním, leštěním nebo jemným broušením.

Používá se například mozaika, malá nebo velká dlažba.

Dále se dá zhotovit dlažba z neopracovaných kamenů s přibližně rovnou lícovou stranou.

Čištění a impregnace zámkové dlažby

Rozdělení žulové dlažby podle velikosti:

  • mozaiková dlažba  4-6
  • drobná dlažba  8-10
  • velká dlažba  15-17
  • dlažba nenormová divoká – odseky

Dlažba se pokládá do různých vzorů. Nejběžnější a nejoblíbenější je vzor do kroužku, vlaštovky (kroužková dlažba) nebo do řádku (řádková dlažba). Jiné vzory jsou řemeslnicky a časově náročné a většinou jsou potřeba pro jejich zhotovení šablony.

Výhodou žulové dlažby je její nezničitelnost, vydrží několik generací, dále její nenasákavost a snadné čištění.

Zámková dlažba je betonová dlažba z kvalitní směsi, skládající se z jednotlivých kamenů, které se vyznačují tzv. tvarovými zámky. Ty kromě snadnější pokládky především zamezují posunu v horizontální rovině, čímž plochu celkově zpevňují. Zámková dlažba je tak i díky ideálnímu složení betonu a použití nejmodernější technologie při výrobě vhodná pro venkovní a velmi zatěžované plochy. Vysoká pevnost, nízká obrusnost a mrazuvzdornost zaručuje odolnost i proti extrémním výkyvům počasí. V neposlední řadě je nespornou výhodou její rozebiratelnost.

Mytí a čištění dlažby

Strojové mytí a čištění zámkové a venkovní dlažby, schodů, brikových obkladů, chodníků a teras je prováděno různými metodami dle různých typu povrchů. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených ekologických mycích a profi nanotechnologických čistících prostředcích s použitím moderní a účinné čistící technologie.

Čištění a impregnace zámkové dlažby

Metody profesionálního mytí a čištění zámkových a betonových dlažeb a schodů:

  • Vysokotlakové horkovodní a parní profesionální čištění metodou | OERTZE
  • Vysokotlakové horkovodní mytí venkovních dlažeb metodou | KRANZLE
  • Nanotechnologické čištění zámkových a betonových dlažeb metodou | ANKER

Čištění a impregnace zámkové dlažby

Bylo použito horkovodní mechanické čištění diamantovými pady Twister v kombinaci s nanotechnologickými čističi pro povrchové a hlubinné odstranění nečistot a optického sjednocení povrchu dlažbové  podlahy provedením aplikace vysoce kvalitní ochrany povrchu systémem Finalit NR. 22, která je transparentní bez změny optiky povrchu s  životností 3-5let. Tato impregnace je oděru odolná, olejům odolná, soli odolná, protiskluzová a mající vysokou tvrdost neboť je složena z nano-hybridních částic minerálních složek v kombinaci s plast – teflonovými částicemi a polyuretanovými částicemi. Tímto se vyznačuje vysokou životností a takovouto impregnaci a jakost ochrany povrchu není možné srovnávat s impregnacemi běžně dostupnými na bázi vosků, lineárních polymerů, silanů, silikonů, rozpouštědel a ředidel.

Tím bylo dosaženo uspokojivého výsledku a vyhověno požadavku zadavatele.