Věčně zašlapané schodiště, zablácené chodby, špinavé radiátory, všude prach a nepořádek. Tak to vypadá v leckterých bytových domech či panelácích. Bohužel, řada lidí si neváží svého bydlení a bez ohledu na ostatní obyvatele znečišťuje společné prostory. Jenže kdo to po nich pak má uklízet?

Pokud jde o čištění společných prostor, v řadě menších domů, kde je třeba jen dvacet bytových jednotek, se o úklid dělí nájemníci – střídavě uklízejí své patro, případně mají služby rozdělené jinak. Jenže někdo to může odbývat, neudělá, co má, a nebo nedělá vůbec nic. A nikdo to nezmění. Přitom údržba společných prostor je velmi důležitá a člověku se pak v domě hned žije lépe. Proto si řada bytových družstev nebo společenství vlastníků najímá profesionální firmy – a mají klid a jistotu.

Profesionálové jsou poctiví

Tuhle starost znají třeba i obce a městské části – pokud disponují obecními byty, musejí se postarat o čištění domů. Nájemníci to dělat nebudou, přispívají na to a chtějí za své peníze adekvátní služby. Proto si obce najímají profesionální firmy, které pravidelně vytírají a zametají chodby i schodiště, čistí balkony, myjí okna a provádějí generální úklidy. Ale zvládají toho mnohem víc a většinou na jejich bedra padá i celková údržba domů. Všichni jsou pak spokojení, vše je perfektně odvedeno a nikdo se nemusí trápit nepořádkem ve společných prostorách.

Pečlivě vybírat

Než si majitelé objednají úklidovou firmu na správu a úklid domů, měli by pečlivě vybírat. Tyto služby nabízí řada společností, ale ne všechny svou práci odvádějí poctivě a ne jen pro peníze. Společnost Facility Special Services® je v tomto směru světlou výjimkou – má nespočet spokojených klientů a postará se takřka o vše – od úklidu po opravy fasády. Nabízí totiž úklid, správu a čištění SVJ objektů Praha i v okolí a její zaměstnanci jsou ochotni pomoci, kdykoliv to nájemníci či majitelé bytů potřebují – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.